apartamenty Torrevieja

Torrevieja – miasto o wspaniałym klimacie

Stwierdzenie, że Torrevieja jest miastem o wspaniałym klimacie można rozumieć na dwa sposoby. Po pierwsze, naprawdę warto tu spędzić swój urlop – przepiękna plaża La Mata, hiszpańskie słońce i świetna baza turystyczna sprawiają, że wymarzona na wakacje Torrevieja tętni życiem przez cały sezon. Po drugie, to miejsce gdzie od wieków wydobywa się sól cieszy się wspaniałym powietrzem, które z pewnością służy zdrowiu przebywających tam osób.

Świetna zabawa i atrakcje

Kiedyś malutka, rybacka wioska, dzisiaj znana miejscowość turystyczna, która nie pęka jednak w szwach i pozwala odetchnąć na urlopie – tak można pokrótce opisać to miejsce. Mimo coraz liczniejszych odwiedzin, powstających hoteli, klubów i miejsc, gdzie można się pobawić wieczorami, wciąż nie jest to bardzo oblegane miejsce. Idealna na słoneczne wakacje La Mata to przepiękna plaża, Torrevieja stanowi więc wymarzoną lokalizację dla wielbicieli plażowania i gorącego słońca nad czystą wodą.

Drogocenne… powietrze

Dlaczego ludzie zaczęli osadzać się na tych terenach? Znajdowały się tutaj dwie kopalnie soli, skąd w sporych ilościach ją wydobywano. Dziś bogata w apartamenty Torrevieja (lejlighed Torrevieja) jest miejscem idealnym dla osób, którym marzy się zdrowy, morski klimat i powietrze pełne jodu. Poza nadbałtyckimi miejscowościami notorycznie brakuje go w Polsce. Wielką atrakcję stanowią też piękne, solne jeziora, nad którymi żyją niezliczone gatunki ptaków. Dziś ich obszar to parki narodowe, do których można łatwo dotrzeć samochodem, by podziwiać te cuda natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *