dobry psychiatra

Nerwica żołądkowa – przyczyny, objawy, leczenie

Nerwica żołądkowa to choroba, która dotyka kilku milionów osób na całym świecie. Wiele z tych osób nie wiem, że w ogóle na nią choruje, choć objawy dość czytelne, bo dość nieprzyjemne. Powodem jest fakt, że nikt nie kojarzy ich z tą właśnie chorobą.

Powody nerwicy żołądkowej

Powodami są lęki, życie w stresie i niepokoju oraz w tzw. „ciągłym biegu”. Niesystematyczne i złe odżywianie również wzmaga tą chorobę. Ponadto wszystkie te bodźce negatywnie wpływają na naszą psychikę.

Objawy nerwicy żołądkowej

Spośród najczęstszych objawów można spotkać takie jak: biegunka, zaparcia, bóle brzucha, wymioty, problemy z trawieniem pokarmu czy też kłucie w okolicach narządów.

Jak leczyć nerwicę

Ponieważ choroba ta należy do typu schorzeń wegetatywnych to wymaga specjalistycznego leczenie. Oprócz neurologa, powinien nas zbadać również lekarz psychiatra. Pamiętajmy, iż psycholog czy  dobry psychiatra jest w stanie nie tylko zdiagnozować stadium rozwoju choroby oraz przypisać odpowiednie leki, np. przeciwlękowe, ale również zaproponować skuteczną terapię, którą będziemy realizować we własnym zakresie (aktywność fizyczna, malarstwo, etc.).

Gdzie szukać pomocy?

Klinika psychiatrii, np. przy uczelni medycznej, to idealne miejsce gdzie możemy znaleźć rozwiązanie naszych problemów z tą chorobą. Tu zawsze znajdziemy grono specjalistów, którzy posiadają zarówno ogromną wiedzę oraz bogate doświadczenie w leczeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *