osobisty trener

Rola trenera w sporcie

Dbanie o zdrową sylwetkę, wcale nie musi się wiązać z wyczerpującymi treningami. Wręcz przeciwnie – nawet one, mogą nic nie wskórać, jeśli nie będą planowane „z głową”. I tu właśnie, pojawia się ktoś taki jak osobisty trener. Kim on jest i jaka jest jego rola w treningu?

Dlaczego trening personalny daje lepsze możliwości?

1. Indywidualność.

Każdy wie, że uprawianie sportu wcale nie musi przynosić tych samych efektów różnym osobom. Jedni spalają energię szybciej, u innych z kolei łatwiej się ona odkłada w postaci tłuszczu… W jednym i w drugim przypadku, konieczne jest indywidualne dopasowanie treningu, do wymagań konkretnej osoby.

2. Nadzór.

Przenieśmy się w wyobraźni, na salę treningową. Powiedzmy, że wraz z nami ćwiczy na niej kilkanaście osób. Czy trener jest w stanie wszystkich „upilnować”? Oczywiście, że nie! Przypomina to nieco zatłoczone kąpielisko w środku lata. Co z tego, że pracuje na jego terenie ratownik, jeśli ma on do upilnowania kilkaset osób? Dlatego właśnie trener personalny bydgoszcz cena, zapewnia o wiele lepsze efekty, niż trener „dla wszystkich”.

3. . Motywacja.

Czy będąc na siłowni, słyszeliście już słowa wsparcia ze strony trenera? Pewnie tak. Mówił pewnie, że dacie radę, że się Wam uda… Czy jednak może mówić tak osoba, która Was wcale nie zna? Wasz osobisty trener, o wiele lepiej niż ktoś z zewnątrz zna Wasze możliwości, Dlaczego więc nie skorzystać z jego pomocy?

To nieprawda, że efekt ćwiczeń zawsze jest ten sam. Zależy on od wielu czynników, czyli również od osób, z którymi współpracujemy w dążeniu do zdrowej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *