wakacje Torrevieja

Dlaczego warto przyjechać na Costa Blanca?

Piękne plaże, góry i piaski, zachody słońca i ciepła woda to wszystko, co oferuje turystom plaża Costa Blanca. To jedna z mniej popularnych, jednak wyjątkowo urokliwych hiszpańskich plaż. Warto poznać jej zalety i miejsca, które chętnie odwiedzają przyjezdni. Na przykład gdy celem podróży jest oferująca liczne apartamenty Torrevieja warto zobaczyć choć kilka z wymienionych tutaj lokalizacji.

Miasto Altea

Sama Torrevieja posiada raczej nową zabudowę, dlatego w poszukiwaniu śródziemnomorskiego, nieco retro klimatu warto wybrać się do miasta Altea. Posiada ono urokliwą starówkę i piękną katedrę, a także wiele kawiarenek, w których można wypić dobrą kawę.

Guadalest

To wioska położona nad przepięknym, szmaragdowym jeziorem. Taki kolor wody może wydawać się realny jedynie w folderach biur podróży, a jednak można oglądać go na żywo w tej miejscowości. Gdy spędza się urlop na oferującej słoneczne wakacje La Mata, warto przebyć nieco drogi żeby zobaczyć tę idealną kompozycję natury i architektonicznych, śródziemnomorskich uroków.

Hiszpańskie zwyczaje

Położona nieco na uboczu względem wielkich turystycznych ośrodków Torrevieja żyje w leniwym, południowym rytmie. Można tu na własne oczy zobaczyć, jak wygląda prawdziwa sjesta, a nocą (dopiero po północy, go skończy się kilkugodzinna, obfita kolacja) miasteczko ożywa, zapełniając się rozbawionymi ludźmi. Spędzając kilka dni w oferującej niezapomniane wakacje Torrevieja warto zobaczyć, jak bawią się Hiszpanie i wziąć udział w fieście razem z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *