Moda na zdrowie

Moda na zdrowie i urodę

Mamy coraz więcej i coraz więcej chcemy mieć. Rozwijamy swoje umiejętności, zwiększamy kwalifikacje, a ostatnio modne zaczęło być również dbanie o własne zdrowie i kondycję.

Coś, co powinno być standardem, zaczęło zwyczajnie być modnym zachowaniem. Nasze zdrowie zależy od tego, co jemy, jak w ogóle żyjemy. Po gonitwie za karierą i gadżetami zaczęła się gonitwa za byciem fit. Jedną z popularnych metod jest obecnie korzystanie z usług trenera personalnego, który nie tylko ułoży dla nas indywidualny zestaw ćwiczeń, ale też będzie uczył nas, jak je poprawnie wykonywać. Ważne jest również to, że jeśli będziemy mieć gorsze dni, to będzie nas motywował i kontrolował nasze wyniki. Jeżeli więc zależy nam na świetnym wyglądzie i idealnej sylwetce, to trener może pomóc nam skrócić czas uzyskania określonych efektów, bo samodzielnie zajęłoby to pewnie znacznie dłużej.

Treningi personalne w BydgoszczyCentrum Treningu Personalnego Igor Bilinskyi

Ceny są różne, w zależności od tego, czy jest to trener zatrudniony przez siłownię, czy może wolny strzelec, który chce zarabiać na pomocy innym. Kiedyś korzystanie z takich usług było dostępne jedynie dla osób bardzo bogatych, dziś nie ma osoby, która będąc na siłowni, nie miałaby z taką osobą styczności. Cena jest zależna m.in. od tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na pełnym pakiecie, to uzyskamy nie tylko trening, ale również porady dietetyczne. Ważny jest też fakt, iż cena ta jest na podobnym poziomie, co inne usługi. Dentysta, prawnik czy psycholog, w zależności oczywiście od regionu, doświadczenia i firmy, inkasuje od około 100 zł do 300 zł za wizytę. W tym przypadku cena za jedną sesję jest bardzo podobna. Musimy też wziąć pod uwagę fakt, że na każde zarobione przez taką osobę, dajmy na to, 100 zł, duża część jest przeznaczona na składki, podatek itd., a to automatycznie zmniejsza jej faktyczny zarobek.

Kto może zostać trenerem personalnym

Jeżeli chodzi o to, kto może zostać trenerem personalnym, to należy zwrócić uwagę na fakt, że obecnie nie ma żadnej regulującej to ustawy, uprawnień państwowych, wymaganych kursów. Nie trzeba spełniać żadnych kryteriów, aby zostać trenerem personalnym. Ponadto bardzo często okazuje się, że osoba, która najpierw przez jakiś okres czasu korzystała z takich usług, później decyduje się również na tego typu pracę, co prowadzi do sytuacji, w której trenerzy personalni sami tworzą sobie konkurencję, a to może doprowadzać do wzrostu kosztów.

W tym przypadku trener personalny ceny musi dostosować tak, aby uwzględnić koszty u konkurencji. Najlepsi z trenerów są oczywiście wykształceni lub wiele czasu poświęcają naukę istotnych zagadnień dotyczących zdrowia. Jeżeli chcemy więc skorzystać z tego typu usługi, musimy nastawić się na szukanie odpowiedniej dla nas osoby. Jeżeli każdy może zostać trenerem, to oznacza, że są osoby, które robią to jedynie dla pieniędzy, nie posiadając często żadnej wiedzy, a nie chcemy przecież pogorszyć swojego stanu zdrowia, tylko je polepszyć.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *