implanty

Zalety implantów dentystycznych

Można wyróżnić co najmniej kilka zalet implantów zębowych. Wykorzystanie ich w stomatologii estetycznej nie jest jedynie kwestią dobrego wyglądu. Oto kilka powodów dla których warto założyć sobie implanty.

Estetyka

Oczywiście pierwszym powodem dla którego warto zdecydować się na założenie implantów, jest rzecz jasna estetyka. Braki w uzębieniu są bardzo dobrze widoczne. Dlatego nie można tego bagatelizować, gdyż mogą one skutecznie zrazić do nas ludzi, szczególnie przy pierwszym kontakcie. Jednak jak już wspomnieliśmy, każdy stomatolog w Bydgoszczy i nie tylko powie nam, że to nie jedyny powód dla którego warto je mieć.

Integracja z uzębieniem

Ważnym powodem dla którego warto założyć sobie implanty zębowe jest możliwość ich integrowania z pozostałościami tkanki kostnej uzębienia. Nowoczesna chirurgia stomatologiczna zna takie materiały, które bardzo szybko zrastają się z kośćmi. W ten sposób tworzy się jednolita całość, która jest znacznie odporniejsza na oddziaływanie bakterii i co ważne – chroni przed cofaniem się kości.

Trwałość

Wiele osób myli implanty zębowe z klasyczną protezą. Różnica polega na tym, że w przypadku protez mamy do czynienia z imitacją grupy zębów. Co więcej, wykorzystywane w stomatologii implanty są o wiele trwalsze niż wspomniane protezy. Ich zaletą jest przede wszystkim brak jakichkolwiek ruchomych części, które utrudniałyby poruszanie szczęką i żuchwą.

Jak widać, korzystanie z implantów zębowych wiąże się z wieloma zaletami. Warto je dostrzec, gdyż od nich zależy nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim kondycja naszego uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *