wakacje Torrevieja

Hiszpania – Wakacje

La Mata jest jedną z dzielnic miejscowości Torrevieja, w Hiszpanii, położonej ok. pięćdziesiąt kilometrów na południe od Alicante. Plaża w La Mata, słynie ze swojej szerokości, wspaniałego piasku i przede wszystkim długości, bowiem rozciąga się na prawie siedemnaście kilometrów.

Wakacje w Torrevieja

Podczas poszukiwania apartamentów, planując wakacje Torrevieja można się natknąć na podobne nazwy nawiązujące do La Mata, na przykład apartament La Mata, pisane osobno Torre La Mata czy LAMATA. We wszystkich przypadkach chodzi jednak o tę samą lokalizację: La Mata w pobliżu miasta Torrevieja.

La Mata

w przeciwieństwie do pozostałych miast wybrzeża Costa Blanca do dziś posiada urok małego, nadmorskiego miasteczka, a nie wielkiego zatłoczonego kurortu, wypełnionego po brzegi barami i głośną, dyskotekową muzyką prosto z nadmorskiego deptaku przy plaży. Apartamenty w La Mata, podobnie jak apartamenty Torrevieja nauczyły się lekcji od innych gustownych, hiszpańskich miejscowości nadmorskich i nie występują tam wieżowce ani wysokie apartamentowce.

Architektura w prowincji pozostaje tradycyjna, budynki budowane są do maksymalnie czterech pięter. Występuje wprawdzie kilka wyższych budynków z lat 70-tych na La Mata ( które nawet trochę szpecą wybrzeże) to jednak należą do rzadkości.

 

Apartamenty Torrevieja - Białe Złoto

 

Nieruchomości od wielu lat upodobali sobie obcokrajowcy, jak inwestycję, a także jako możliwość spędzenia w nich spokojnej starości w pięknych okolicznościach. Na La Mata mieszka właściwie przez cały rok bardzo wielu Szwedów, Finów, Norwegów, czy Duńczyków.

Jedno przemyślenie nt. „Hiszpania – Wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *