dentysta Bydgoszcz

Strach przed dentystą

Dentysta to bardzo specyficzna profesja medyczna, w wielu z nas wzbudzająca lęk. Ponad połowa osób obawia się wizyty u dentysty, bez względu na to, czy jest to wizyta planowana w gabinecie czy pogotowie dentystyczne i nagły wypadek.

Zakorzeniony w niektórych już od najmłodszych lat strach przed dentystą wynika z błędnego przekonania o jakości usług, zbudowanym lata temu i wciąż pokutującym w świadomości wielu z nas. Bolesne leczenie kanałowe, borowanie i towarzyszące mu nieprzyjemne wrażenia akustyczne i zapachowe czy długotrwałe ekstrakcje zęba skutecznie zaburzają obraz współczesnej stomatologii. O ile w większości przypadków nad lękiem przed dentystą udaje się zapanować, o tyle osoby dotknięte dentofobią unikają wizyt w gabinecie dentystycznym nawet przy silnym bólu zęba.

Czy słusznie?

Współczesna stomatologia ukierunkowana jest przede wszystkim na komfort pacjenta, korzysta zatem z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, by uczynić procedury lecznicze jak najmniej bolesnymi i inwazyjnymi. Nowoczesne implanty, przy regularnym kontrolom mogą zastąpić utracone zęby i służyć do końca życia. W praktyce przekłada się to na przeróżne techniki bardzo skutecznych znieczuleń (z których korzysta każdy dentysta, nie tylko chirurg szczękowy), precyzyjną diagnostykę i terapię komputerową, wszechstronne zastosowanie bezpiecznych i skutecznych laserów i wysoką skuteczność leczenia.

Schelldent - dentysta Bydgoszcz

 

W związku z ogromnymi możliwościami leczniczymi nowoczesnej stomatologii, dobrze jest szczerze porozmawiać z dentystą i przedstawić mu swoje obawy. Profesjonalista z pewnością znajdzie najbardziej optymalne rozwiązanie, które zaprzeczy dotychczasowemu, negatywnemu wizerunkowi dentysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *