Dobroczynny wpływ snu

O tym jak bardzo sen jest nam potrzebny, by prawidłowo funkcjonować nie trzeba chyba specjalnie nikogo przekonywać. Nie mniej jednak dziś coraz trudniej zadbać nam o zdrowy sen. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że zaczynamy go doceniać, gdy dopada nas jego niedobór. W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest zadbać nam o zdrowy sen. Na to ma wpływ wiele czynników, w tym między innymi stres i nienormowany czas pracy. W odpowiedzi na ten problem na rynku powstały poduszki ortopedyczne do spania.

Skutki niedoboru snu

Zanim jednak opowiemy nieco więcej o poduszkach ortopedycznych warto powiedzieć sobie co grozi nam w przypadku niedoboru snu. Początkowo są to przede wszystkim bóle głowy, zaniżona koncentracja, oraz pamięć. Z czasem organizm staje się coraz mniej odporny nie tylko na różnego rodzaju infekcje, ale i poważniejsze choroby takie jak: choroby serca, czy nowotwory. Mogą pojawić się także problemy z wymową. Z mniej typowych objawów może pojawić się nadprodukcja moczu.

Niewyspany człowiek w ciągu dnia jest powolniejszy, a zarazem rozdrażniony. Może pojawić się również przyrost masy ciała. Niedobór snu, to także w wielu przypadkach początek depresji, co ważne jednak i sama depresja objawia się głównie właśnie niedoborem snu.

Brak odpowiedniej ilości zdrowego snu, to także problemy z kręgosłupem, gdzie początkowo towarzyszące uczucie bóli i usztywnień w okolicach pleców, szyi, i karku z czasem może przerodzić się w poważniejsze schorzenia.

Poduszki ortopedyczne do spania

Dzięki poduszkom ortopedycznym do spania zachowujemy naturalna krzywiznę kręgosłupa bez względu na pozycje w której zasypiamy. To z kolei powoduje, że rano budzimy się bez wyżej wspomnianego uczucia bóli i sztywności. Tego typu poduszki cieszą się ogromnym zaufaniem nie tylko jako dodatkowy element rehabilitacji, ale i forma profilaktyki. Aby jednak poduszki ortopedyczne dobrze spełniały swoją rolę muszą zostać odpowiednio dobrane zwłaszcza do pozycji w której zasypiamy.

Rodzaje poduszek

I dlatego jeśli zasypiasz na boku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie wałka. Poduszka niska, miękka z lekkim wyprofilowaniem na środku to opcja dla zasypiających na plecach, z kolei poduszka w kształcie gwiazdy skierowana jest dla śpiących na brzuchu.

Co jeszcze brać pod uwagę przed jej kupnem?

Przede wszystkim wzrost i wagę, ale i szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Poduszka ortopedyczna do spania oprócz swojego medycznego zastosowania powinna być także wygodna.

Zobacz również: http://fitness-blender.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *