szczeliwa termoizolacyjne

Jak uszczelnić dom?

Dobre ocieplenie domu jest najczęściej skutkiem umiejętnego doboru uszczelnienia, a także jego prawidłowej instalacji. Zarówno budowa, jak i remont budynku lub zwykłe konserwowanie sprzętów bardzo często wymaga zaopatrzenia się w odpowiednie szczeliwa termoizolacyjne.

Uzupełnia się nimi szczeliny, które mogą powodować ulatnianie lub odpływ cieczy lub gazu, a także innych, niepożądanych substancji. Znaczenie ma również materiał użyty to uszczelnienia.

Zastosowanie szczeliw

Uszczelki i szczeliwa termoizolacyjne zazwyczaj wykorzystywane są przy materiałach ciekłych, a także w przypadku złączeń elementów, które się w nich znajdują. Bardzo ważna jest odpowiednia siła trzymająca uszczelki i szczeliwa, dlatego stosuje się na nich dodatkowe
peirścienie uszczelniające. Sposób w jaki powinno się je zaciskać, zazwyczaj określany jest przez producenta. Używa się ich przede wszystkim w miejscach, które narażone są na jakikolwiek niekontrolowany wyciek.

Materiał uszczelniający

We współczesnym budownictwie bardzo często stosuje się miękkie uszczelnienia grafitowe. Zamiast azbestu, do ich produkcji wykorzystuje się ekspandowany grafit. Uszczelnienia statyczne tego typu posiadają wiele zalet, do których należy m.in. elastyczność, duża ściśliwość, wysoka wartość naprężenia, a także ognioodporność wytrzymałość na ściskanie oraz chemikalia. Dzięki temu są jednymi z najbardziej niezawodnych elementów instalacji przemysłowej, co ma niemały wpływ na prawidłowe ocieplenie i utrzymanie szczelności domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *