ślub i wesele - wedding planner

Porady dotyczące przygotowana ślubu

Przygotowanie ślubu wiąże się z wieloma zadaniami do wykonania. Dobrze jest sporządzić odpowiedni plan, podobny do tego z którego korzysta wedding planner. Dla specjalistów z takim rozkładem zadań organizacja ślubów nie stanowi problemu, warto więc coś takiego wypróbować samemu.

Data ślubu

Przede wszystkim należy ustalić datę ślubu. Ma to ogromne znaczenie ponieważ inaczej przygotowuje się ceremonię, która odbędzie się zimą, a inaczej latem. Podstawowe różnice to chociażby ubiór panny młodej, który latem może być bardziej przewiewny.

Rodzaj ślubu

Po ustaleniu daty ślubu musimy określić, czy chcemy brać ślub konkordatowy, cywilny, czy oddzielnie cywilny i kościelny. Pamiętajmy jednak, że ostatnia opcja może być trochę kłopotliwa bo wiąże się z koniecznością zapraszania gości podwójnie, podobnie jak z podwójną ilością wydatków.

Nauki przedmałżeńskie

Jeżeli wybierzemy ślub kościelny to konieczne będzie odbycie nauk przedmałżeńskich. Zajmuje to trochę czasu więc warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Dobrze również umówić się z osobą odpowiedzialną za uroczystość, czyli z urzędnikiem lub duchownym w celu omówienia organizacji ceremonii.

Lista gości

Ślub i wesele to również konieczność określenia listy gości, co może być nie lada wyzwaniem. Warto przyjąć określoną koncepcje, ponieważ zapraszanie wybiórczo może skończyć się konfliktem z niektórymi członkami rodziny. Najlepiej jeżeli Pan Młody ustala listę swoich gości, a Panna Młoda zajmuje się własną rodziną. Niezależnie ilu gości zapraszamy nie możemy zapomnieć o świadkach. Dlatego tak ważny jest wedding planner, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.

2 przemyślenia nt. „Porady dotyczące przygotowana ślubu

  1. My nie korzystaliśmy z żadnego planera a udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Grunt to punkt po punkcie realizować kolejne aspekty związane z organizacją ślubu i wesela i być elastycznym, gdyż nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *