dziecko, poród

Jak przygotować ciało i umysł na poród?

Wyprawka

Zarówno ciąża, jak i oczekiwanie dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiet. Niektóre z nich na długo przed porodem starają się przygotować niezbędną wyprawkę dla dziecka zaczynając od butelek, pieluszek, smoczków, kremików po kocyki, pościele, łóżeczko, fotelik samochodowy czy leżaczek bujaczek. Bardzo przydatne w zestawie są także poduszki, pościel i śpiworek do wózka minky, torba do wózka, rogal do karmienia, świetne są także osłonki na pałąk od wózka zwłaszcza zimą, nazywa się to mufka do wózka.

9 miesięcy jak jeden dzień

Dziewięć miesięcy to wystarczająco dużo czasu, żeby kobieta mogła zadbać o przygotowanie siebie do porodu zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu psychicznego w czasie ciąży jest poddanie się wszechogarniającej radości z powodu perspektywy zostania matką.

Troska o ciało natomiast to nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, zapobiegające powstawaniu rozstępów, ale także wykonywanie ćwiczeń, dzięki którym poród będzie dużo łatwiejszy. Każda kobieta w ciąży powinna mieć ponadto świadomość, że musi przestrzegać odpowiedniej diety, nie tylko ze względu na swoje zdrowie, ale również dla dobra dziecka. Nie trzeba jeść za dwoje – to mit.

W przypadku wielu kobiet komfort psychiczny zapewnia im wczesne przygotowanie niezbędnych akcesoriów dla malucha, super sprawą są tutaj artykuły minky takich jak chociażby kocyki minky, komplety pościeli minky czy poduszki do wózka minky. Jeżeli przynajmniej część wyprawki zostanie kupiona, to prościej jest później ją uzupełniać, mając świadomość, że dokonywanie wyboru wcale nie jest taką prostą sprawą.

Nie ulega wątpliwości, że każdej kobiecie, która będzie po raz pierwszy rodziła może towarzyszyć lęk i wynikające z niepewności obawy. Panika pierworódki bierze się przede wszystkim z nieświadomości tego, co ją czeka. Chociaż wydaje się uzasadniona, dobrze byłoby znaleźć sposób na jej opanowanie.

Jedną z najlepszych metod samouspokojenia będzie oderwanie myśli od lęków i zajęcie się przygotowaniem wyprawki. Nic tak pozytywnie nie wpływa na samopoczucie kobiety w ciąży jak właściwe przygotowanie się na przyjęcie nowego członka rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *