torty na chrzest

Torty na Chrzest Święty

Aby uczcić tak niezwykłe wrażenie jak chrzciny, konieczne jest podanie gościom wyjątkowego i smakowitego deseru. Przegotowując torty na chrzest, należy pamiętać, aby jak najbardziej nawiązywały one do okazji.

Tradycyjne torty mogą zostać przygotowane z okazji imienin lub urodzin, jednak chrzciny powinny zostać odpowiednio upamiętnione. Sklepy, które specjalizują się w sprzedaży różnych ozdób do ciast posiadają bardzo bogatą ofertę, z której warto skorzystać w celu dobrania doskonałych dekoracji. Można również kupić gotowy tort.

Popularne wzory tortów na Chrzest Święty

Cukiernicy tworzą obecnie słodycze o dowolnym kształcie, dlatego tort przygotowany z okazji chrzcin może przybrać każdy wymarzony wygląd. Popularnym przykładem może być tort piętrowy, który pokryty jest jednolitą masą. Posiada jednak ozdoby w postaci bukietów kwiatowych wykonanych z czekolady, wafli czy cukru. Dodatkiem może być również figurka anioła, dziecka lub zdobionych bucików. Torty na chrzest mogą być ozdobione również kolorowymi opłatkami, fotografią czy obrazkami i motywami kościelnymi.

Kształt deseru

Tort lub ciasto przygotowane z okazji Dnia Chrztu nie musi mieć jednak standardowego, okrągłego lub kwadratowego kształtu i klasycznego rozmiaru. Duża różnorodność sprawia, że torty na chrzest mogą mieć również dowolny kolor. Zazwyczaj w przypadku chrzcin chłopca główną barwą jest kolor niebieski. Natomiast z myślą o dziewczynkach przygotowuje się różową bazę. Popularnym kolorem podkreślającym odświętny charakter chrzcin jest również klasyczna biel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *