związek, rodzina

Jak budować związek?

Poznałeś fantastyczną dziewczynę, albo… poznałaś cudownego faceta. Tak czy inaczej – stało się. Czujesz, że ta druga osoba to Ktoś, z kim można by stworzyć poważniejszą relację. Nie zrobi tego za Ciebie żadna klinika psychiatrii, seksuolog ani też żaden psycholog nie umówi się z tego powodu na wizyty domowe u Ciebie. Co więc w takiej sytuacji zrobić i jak sprawić, by to coś przerodziło się w coś więcej?

Pierwszy etap – pierwszy kontakt

Mówi się, że o przyszłości danej znajomości decyduje kilka pierwszych sekund kontaktu wzrokowego. Dlatego koniecznie opanuj język ciała. Pokaż swojej potencjalnej, drugiej połowie, że jesteś nią zainteresowany. Nie rób tego zbyt nachalnie, ale wywołaj delikatny nacisk.

Drugi etap – warto się poznać!

Jeśli zależy Ci na czymś więcej, koniecznie trzeba się lepiej poznać. Najlepiej, jeśli będziesz osobą oryginalną. Zwłaszcza, jeśli umawiasz się z kimś, kto już kilka razy był w ten sposób „podrywany”. Zamiast oklepanego kina bądź kawiarni, zaproponuj coś, co będzie wiązało się z Twoją pasją.

Trzeci etap = ustępstwa

Każdy seksuolog powie to samo – związek polega na wspólnym rezygnowaniu z siebie. Dlatego przy jego budowie, warto pomyśleć o rezygnacji z tego na czym mi zależy, dla właśnie tej, drugiej osoby. Z jednej strony, jest to oczywiście bardzo romantyczne. Jednak z drugiej – pozwala uczyć się wzajemnej miłości.

Jak dalej potoczy się Wasz związek? Teraz już sami podejmujecie decyzję. Jednak pierwsze kroki są w zasadzie niezmienne. Bez nich nie da się zbudować solidnej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *