poduszki medyczne

Poduszki medyczne – dla zdrowia Twojego kręgosłupa

Skutki złej jakości snu mogą być szkodliwe nie tylko dla kręgosłupa, ale i funkcjonowania całego organizmu. Traci na tym m.in. sylwetka ciała, układ trawienny, czy układ krążenia. Zwiększa się też ryzyko schorzeń kręgosłupa.

W ciągu dnia stajemy się mniej wydajni i rozdrażnieni. Pogarsza się nasze ogólne samopoczucie, jak i wydajność, oraz odporność organizmu. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki medyczne do spania. A jakie jest ich faktyczne działanie?

Czym są poduszki medyczne do spania?

Poduszki medyczne do spania podobnie jak równie znane poduszki ortopedyczne odciążają nasz kręgosłup pozwalając na zachowanie jego naturalnej krzywizny w czasie snu. Ponadto redukują napięcie mięśni w okolicach pleców, szyi i karku. Dzięki poduszkom medycznym minimalizujesz ryzyko schorzeń kręgosłupa. Poprawiona jakość snu powoduje, że poprawia się ogólne samopoczucie. Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Dobrej jakości pianka umożliwia korzystanie z poduszki przez długi okres czasu – nie odkształca się bowiem pod wpływem nacisku.

Poduszki medyczne – dla kogo?

Śmiało można stwierdzić, że dla wszystkich o czym mogą świadczyć chociażby nieliczne przeciwwskazania jakimi są np. dzieci poniżej drugiego roku życia, czy osoby po ciężkich wypadkach (urazach). Poduszki medyczne są doskonałą formą profilaktyki, często jednak zalecane przez specjalistów jako dodatkowy element rehabilitacji.

Dodatkowe zalety poduszek medycznych

Poduszki medyczne z wyglądu w zasadzie nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Są estetyczne, dzięki czemu dobrze prezentują się w każdej sypialni. Poduszki są łatwe w utrzymaniu. Jeśli chodzi o wygodę poduszek to na początku mogą być kłopoty z powodu przystosowania się ciała do nowego ułożenia. Po krótkim czasie zaczyna się odczuwać znaczącą poprawę samopoczucia.

Gdzie kupić?

Do kupienia przede wszystkim w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Wiele firm działających zarówno stacjonarnie, jak i w internecie specjalizuje się w produkcji poduszek medycznych. Poduszki medyczne warto kupować u zaufanego producenta. Samo ich korzystanie warto również omówić z lekarzem.

Polecamy poradnik: https://www.sissel.com.pl/webpage/poduszki-medyczne-do-spania.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *