Trener personalny sprzymierzeńcem w walce o wymarzoną sylwetkę

Instruktor personalny to osoba, która indywidualnie pomaga każdemu w walce o wymarzoną figurę. Oferuje swoje wsparcie i jest na wyłączność trenującego.

Ćwiczenia, dieta i grafik

Oprócz zestawu ćwiczeń trener personalny układa dietę, a także tak planuje grafik ćwiczącego, aby oprócz siłowni znalazły się w nim inne zajęcia ruchowe takie jak biegi, marsze, rolki, zajęcia na basenie. Wybierając zajęcia czy układając plan ćwiczeń instruktor bierze pod uwagę wiek, wagę i kondycję fizyczną klienta, oraz cel do jakiego dąży. W czasie treningu instruktor personalny powinien zawsze towarzyszyć trenującemu i kontrolować prawidłowość wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu czas przeznaczony na ćwiczenia jest wykorzystywany w sposób maksymalny, przynosząc jak najlepsze efekty. Najlepsze siłownie oferują swoim klientom osobne, pojedyncze salki gdzie klient może ćwiczyć tylko z trenerem, indywidualnie, a po zajęciach ma do dyspozycji prysznic.

Instruktor personalny

To osoba, która nie tylko posiada zamiłowanie do ćwiczeń i do zdrowego stylu życia, ale także posiada umiejętności interpersonalne. Aby zostać profesjonalnym trenerem personalnym należy ukończyć kursy i szkolenia, które zakończone są państwowym egzaminem. A ponieważ fitness to dziedzina, która stale się rozwija i ciągle odkrywa coś nowego, warto przez cały czas się doszkalać, aby odnosić jak największy sukces w tej dziedzinie. Trening personalny to coraz częstsza forma walki o wymarzoną sylwetkę, a co za tym idzie zawód osobistego trenera staje się coraz bardziej popularny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *