Parę faktów psychologicznych o seksie…

Udany seks, to bardzo często nie tyle kwestia atrakcyjności fizycznej, co raczej tego, co nam siedzi „w głowie”.

Dlatego ważne jest – przed rozpoczęciem współżycia – by cała nasza psychika została uporządkowana w jasny i przejrzysty sposób. Oto kilka przykładów, dlaczego tak jest.

Jak to jest z tym pożądaniem?

Każdy seksuolog w Bydgoszczy powie Ci, że seks zaczyna się od pożądania. A z kolei samo pożądanie, jest swoistym uczuciem. Jeśli chcesz przeżywać swoje pożądanie w sposób odpowiedni, musisz mieć uporządkowaną sferę uczuciową. Jeśli nie masz dostępu do swoich uczuć i – co gorsza – nie potrafisz ich kontrolować – konieczne jest uporządkowanie w tej kwestii.

Seks jest w głowie

Jeśli jesteś kobietą (u mężczyzn jest to prawie tak samo ważne), nie zapominaj, że powodzenie w łóżku będzie zależne od tego, jak czujesz się w danym związku. Jeśli z jakiś powodów nie czujesz się w nim bezpiecznie, dobrze itd, Twój seks nie będzie udany. Jeśli masz z tym duży problem, klinika psychiatrii bądź psychologii powinna Ci pomóc. Specjalista ustali, gdzie tak naprawdę leży problem i jak z niego wybrnąć.

Uwolnij dobre i złe uczucia

Często za niepowodzenie w łóżku odpowiedzialne są uczucia a konkretnie – ich nieuporządkowanie. Dlatego uwolnij je – zwłaszcza te najpiękniejsze i najgorsze. Pokaż innym swoją radość, ale też złość. Wyrzuć to wszystko z siebie. Wtedy nawet wizyty domowe specjalisty psychologa bądź seksuologa nie będą istotne, gdyż z problemem poradzisz sobie sama. No może z pomocą partnera…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *