Na odpoczynek do Hiszpanii – który kurort wybrać?

Hiszpania to kraj zachęcający do odwiedzin z wielu powodów. Z perspektywy mieszkańca Europy środkowej przede wszystkim zachęca tamtejszy klimat. Gorąca temperatura i niewielka ilość opadów to idealne warunki na wakacyjny wypoczynek.

Wakacje w słonecznej Hiszpanii – Gdzie się wybrać?

Wydaje się, że przez wiele lat najciekawszymi miejscami do wyjazdu na wakacje w słonecznej Hiszpanii były Madryt i Barcelona. Dzisiaj wciąż są to miasta oblegane przez turystów. Mnogość zabytków, ciekawa historia i niepowtarzalny klimat tych miast zachęcają do odwiedzin. Ponadto, są to miejsca do których chętnie przyjeżdżają fani piłki nożnej, gdyż w miastach tych siedziby mają dwie świetne drużyny, czyli Real Madryt i FC Barcelona. Jak się jednak okazuje, od kilku lat popularność dwóm wymienionym miejscowościom skradają inne, mniejsze kurorty, takie jak Torrevieja.

Wakacje na południu?

Niewątpliwie, wakacje w Torrevieja atrakcyjne są choćby z tego powodu, że miasto to leży na południu kraju. Nie ma natomiast wątpliwości, że klimat w tej części kraju jest najbardziej przyjazny. Jednakże, bez dwóch zdań klimat to nie jedynie co sprawia, że wakacje w słonecznej Hiszpanii warto spędzić akurat w Torrevieja.

Apartament w Torrevieja, La Mata – dlaczego warto?

Niewątpliwie, Torrevieja to atrakcyjne miejsce z tego względu, że jest tu duży wybór tego, w jaki sposób można spędzać czas. Rzecz jasna, można tu robić wszystko to, co charakterystyczne dla wakacyjnych kurortów. Istnieje wiec możliwość spędzania dosłownie całych dni na plaży, a wieczorów w barach i dyskotekach. Miejsc, w których można wypić alkohol, zjeść coś dobrego i bawić się do białego rana jest mnóstwo. Wydaje się jednak, że wakacje w słonecznej Hiszpanii nie powinny się do tego ograniczać.

Torrevieja jest miejscem umożliwiającym wypoczynek również tym turystom, którzy oprócz leniuchowania na wakacjach lubią również aktywny wypoczynek, polegający na przykład na zwiedzaniu interesujących miejsc. W Torrevieja miejscami takimi są niewątpliwie miedzy innymi wieża strażnicza Torre del Moro oraz kościół Iglesia Sagrado Corazon de Jesus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *