Kocyk w Twoim niezbędniku

Może być pieluszka, rożek, czy też kołderka, ale przede wszystkim jeżeli mamy małe dziecko przyda nam się kocyk dziecięcy, i to raczej nie jeden. Jego wybór więc to nie jest prosta sprawa, bo zostanie on z nami na dłużej.

Jeden koc to za mało

Jeżeli chodzi o ilość kocyków, jaka będzie nam potrzebna to z pewnością nie mniej niż dwie sztuki. Wiadomo, że przy maluchu taki asortyment bardzo szybko się brudzi, więc czasami nawet dwa koce to może być za mało. Jeden na pewno wykorzystamy do wózka, drugi do łóżeczka, a zwykle trzeci powinien być gdzieś pod ręką, na przykład w pobliżu przewijaka. Jakiś mniejszy i cieńszy warto mieć przy sobie w torbie z innymi niezbędnymi akcesoriami i rzeczami.

Lepszy większy, czy mniejszy kocyk dziecięcy?

Kocyk dziecięcy powinien też być dobrany wielkością do małego użytkownika. Kiedy pociecha ma zaledwie kilka tygodni to dużych rozmiarów kocyk dziecięcy na pewno się nie sprawdzi, bo nie będzie wygody, a może być też niebezpieczny. Dla większego chłopca czy dziewczynki za mały sprawi, że nie będziemy mogli dokładnie przykryć maluszka. Ten mniejszy sprawdzi się w gondoli, w foteliku samochodowym czy w kołysce. Większy na pewno będzie lepszy do łóżeczka.

Wybór zależy do ciebie

Czym jeszcze kierować się przy wyborze kocyka dziecięcego? Po pierwsze bezpieczeństwem, musi być on bowiem wykonany z materiałów, które są przyjazne dla wrażliwej skóry noworodka czy niemowlęcia. Od lat cenione są kocyki bawełniane, które są lekkie i oddychające. Z kolei akrylowe są zwykle grube i bardzo ciepłe, więc będą odpowiednie na chłodniejsze dni czy noce. Kocyki z mikrofibry są cienkie, ale stosunkowe ciepłe i miłe w dotyku. Wszystkie powinny być solidnie i precyzyjnie wykończone, a także wytrzymałe na wielokrotne pranie.

Dziecięce kocyki często pełnią też funkcję ozdobną, dlatego dużą wagę przykładamy do ich wyglądu, a tutaj jest w czym wybierać. Właściwie jakikolwiek kolor sobie wymarzymy to z pewnością znajdziemy taki w ofercie wielu sklepów. Nie brakuje też tych w kropki, paski, kwiatki oraz inne elementy.

Więcej o kocykach dla naszych pociech:

Wybierz kocyk, ten najlepszy: KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *