muzyka na wesele

Muzyka na weselu – zespół czy DJ?

Muzyka odgrywa na weselu bez wątpienia kluczową rolę. Jest to jeden z ważniejszych czynników decydujących o dobrej zabawie gości. Jak więc ją wybrać? Czy lepszy jest zespół, czy może DJ? Poszczególne rozwiązania zdają się mieć swoje zalety i wady.

Zespół na weselu

Swego czasu, organizacja ślubów właściwie zawsze zakładała zatrudnienie zespołu. Dzisiaj, pomimo, że nie jest to jedyne rozwiązanie, nadal dosyć często zatrudnia się zespoły. Wydaje się, że muzyka grana na żywo ma swój niezaprzeczalny urok. Jednakże, aby być zadowolonym z muzyki na weselu konieczny jest wybór odpowiedniego zespołu.

Przede wszystkim, zespół weselny powinien prezentować wysoki poziom. Chodzi o to, aby goście nie męczyli się słuchając fałszującego wokalisty. Niemniej jednak, bardzo istotny jest również repertuar danego zespołu. Wydaje się, że najlepiej jest, aby był on zróżnicowany.

Wydaje się, że generalnie wybór zespołu nie jest prostą sprawą. Ślub i wesele to dla wielu najważniejsze wydarzenia w życiu, także istotne jest, by przebiegały wprost idealnie. Podczas organizacji ślubu warto więc skonsultować się z wedding plannerem, bądź też po prostu z kimś, kto zna zespoły weselne, aby polecił zaufanych muzyków.

DJ na weselu

Jak się okazuje, organizacja ślubów coraz częściej zakłada także zatrudnienie DJ’a. Jest to rozwiązanie, które z pewnością także ma pewne zalety. Przede wszystkim, dzięki temu rozwiązaniu na weselu możliwe jest zagranie wszystkich hitów będących akurat na czasie. Niewątpliwie, żaden zespół nie jest w stanie zagrać wszystkich najnowszych piosenek. Wiele zespołów nie wykonuje na przykład w ogóle zagranicznych utworów. DJ natomiast może puścić w zasadzie każdą piosenkę. Co ważne, może on spełnić każde życzenie gości, czy nowożeńców i zagrać to, na co mają oni akurat ochotę.

Niewątpliwie, istotna jest również cena, jaką trzeba zapłacić za zatrudnienie muzyków bądź też DJ’a. Organizacje ślubów generalnie są zwykle drogie, więc każda oszczędność jest ważna. Przeważnie, choć też należy podkreślić, że nie zawsze, zatrudnienie zespołu jest opcją zdecydowanie droższą niż zatrudnienie DJ’a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *