korrida - walki bykow

La Virgin del Pilar – Walki byków

Corrida to zaraz obok flamenco jeden z najbardziej popularnych elementów charakterystycznych, podkreślających romantycznego ducha mieszkańców tego wspaniałego kraju, jakim jest Hiszpania.

Na czy polega korrida?

Korrida jest wielkim spektaklem związanym ściśle z historią i kulturą Hiszpanii. Każdy, kto nie widział go na żywo jest do niego nastawiony bardzo sceptycznie. Jedni uważają korridę za bardzo archaiczne, krwawe igrzyska przeznaczone dla Hiszpanów lub atrakcję dla rządnych wrażeń turystów. Jednak po zgłębieniu tajników korridy pojawia się wyobrażenie częściowo wyreżyserowanego spektaklu, który jest niezwykle pasjonujący i ponadczasowy. Tutaj to tłum widzów razem z jego głównymi aktorami tworzy magiczną całość. Oglądając korridę na żywo bierze się udział w niemal teatralnym wydarzeniu, które podzielone jest na trzy akty (tercios). Publiczność daje aplauz torreadorowi, jednak potrafi również wyrazić swoje niezadowolenie, rozczarowanie, a nawet oburzenie. Korrida to swoisty rytuał, który stanowi nierozerwalną część hiszpańskiej kultury.

Niezapomniane wakacje w Hiszpanii

Aby przeżyć korridę na własnej skórze i wyrobić sobie własne zdanie na temat tego spektaklu trzeba wybrać się na wakacje do tego pięknego, słonecznego kraju. Wakacje w Hiszpanii zapewnią nie tylko blogi wypoczynek, wspaniały relaks oraz mnóstwo cudownego, palącego słońca, ale również możliwość zwiedzenia wielu różnych wspaniałych miejsc i poznanie cudownych, serdecznych ludzi. Wakacje w Hiszpanii to nie tylko leżenie na piaszczystej plaży i kąpiele w ciepłym morzu, ale również obcowanie z hiszpańską kulturą, poznawanie tutejszych obyczajów, a także zwiedzanie pięknych miejsc i oglądanie widoków zapierających dech w piersiach. Wakacje w Hiszpanii dostarczą całą moc niezapomnianych wrażeń dla całej rodziny. Warto już dziś zarezerwować sobie wycieczkę do tego wspaniałego kraju, który z otwartymi ramionami przyjmuje turystów z całego świata i chętnie dzieli się swoją kulturą, tradycjami oraz wspaniałymi, regionalnymi potrawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *