Inspirujące pomysły na torty komunijne

Torty komunijne no nieodłączny element przyjęć pierwszokomunijnych. Wybór odpowiedniego ciasta jest bardzo ważny i nie powinno się go bagatelizować, czy pozostawiać na ostatnią chwilę.

 

Torty komunijne – nasze inspiracje

Torty komunijne mają różne kształty, jednak przeważnie są w białym kolorze z dodatkiem jasnych, pastelowych odcieni. Nawiązują do symboliki tego szczególnego dnia. Wybierając torty komunijne skupiamy się nie tylko na smaku ale także kształcie, oraz wielkości. Ta ostatnia jest tu szczególnie ważna, gdyż musimy wziąć pod uwagę liczbę gości na przyjęciu. Jeśli chodzi o kształt, przygotowaliśmy kilka inspiracji tortów komunijnych, które są warte uwagi. Do wyboru mamy różne opcje od tradycyjnych po bardziej nowoczesne torty komunijne.

 

Tort z elementami liturgicznymi

Jednym z najbardziej tradycyjnych kształtów tortu komunijnego jest ten w kształcie krzyża, ozdobiony napisami a także hostią. Tradycyjne ciasto może być także w kształcie otwartego pisma świętego. Niezbędne są tutaj elementy dekoracyjne. Hostia, różaniec, anioły, delikatne kwiaty, to wszystko może elegancko ozdobić ciasto. Cukiernie oferują obecnie bardzo wiele różnych rozwiązań, które sprawiają, że tort jest naprawdę wyjątkowy.

 

Nowoczesne torty komunijne

Wielu rodziców wybierając tort nie kieruje się wyłącznie tradycją, Co raz częściej możemy spotkać ciasta nie zawierające elementów liturgicznych. Torty zdobione różami, w kształcie serca, z motywami koronkowymi są także bardzo dobrym wyborem na tą uroczystość. Mogą być także ozdobione figurką chłopca bądź dziewczynki lub zdjęciem dziecka. Popularne są także torty wielowarstwowe i piętrowe. W każdym przypadku zachowana jest jasna kolorystyka. Czasem pojawiają się srebrne bądź złote dodatki.

Niezależnie od tego czy wybieramy tort bardziej klasyczny czy nowoczesny warto większą uwagę zwrócić na jego smak. Mamy nieograniczony niemal wybór. Warto jednak pamiętać, że jest to święto naszego dziecka, dlatego to właśnie jemu deser powinien najbardziej smakować. Jednak dbając także o gości warto postawić na tradycyjne, uniwersalne smaki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *