Uczulenia i odczulanie

Bardzo często u dzieci pojawiają się objawy, mogące świadczyć o różnego rodzaju uczuleniach. Wówczas należy jak najszybciej reagować, aby dzięki temu zapobiec dalszemu rozwojowi ewentualnej alergii. Oczywiście niezbędna jest wizyta u specjalisty, jednakże rodzice mogą wcześniej spróbować złagodzić objawy.

Co może uczulać dziecko?

Bardzo często powodem uczuleń są różnego rodzaju roztocza i bakterie, znajdujące się na przykład w pościeli. Dlatego też w sytuacji, gdy pojawiają się objawy mogące świadczyć o alergii warto zadbać o to, aby pościel dla dziecka była odpowiednio dobrana. Przede wszystkim pościel dziecięca powinna zostać wykonana z naturalnych tkanin, jak bawełna czy bambus. Im wyższa ich jakość, tym większa pewność tego, że nie będzie stanowiła problemu. Pościel dla dziecka powinna być często prana, aby usuwać z niej kurz i bakterie. Dobrze jest ją także regularnie wietrzyć, nawet zimową porą, gdyż niska temperatura zabija wiele zarazków oraz roztoczy. Najlepiej, jeżeli pościel dziecięca jest pozbawiona nadruków, gdyż często wykonuje się je farbami mogącymi powodować uczulenia. Tak samo powinno się dobierać produkty takie jak kocyki czy otulacz bambusowy dla dziecka.

Kwiaty i rośliny

Bywa, że przyczyną występowania u dziecka alergii i uczuleń jest nie tylko kurz czy roztocza, ale także kwiaty czy rośliny. Najlepiej usunąć je z bliskiej odległości miejsc, gdzie dziecko przebywa, aby zniwelować ich ewentualne działanie. Warto dokładnie zapoznać się z posiadanymi w domu kwiatami i roślinami, szczególnie właśnie pod kątem tego, czy mogą one wywoływać takie objawy.

Odpowiednia dieta

W wielu przypadkach powodem występowania uczuleń są składniki pokarmów. Tutaj wielu lekarzy zaleca w pierwszej kolejności odstawienie produktów mlecznych a u małych dzieci zmianę mleka modyfikowanego. Oczywiście najlepiej jest wykonać testy uczuleniowe, po których można, w zależności od wieku dziecka podać specjalne preparaty odczulające. Jeżeli zostanie wykryta alergia, dziecko powinno być pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów.

Jedno przemyślenie nt. „Uczulenia i odczulanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *