Jak powinna wyglądać sesja fotograficzna?

Od tego w jaki sposób będzie przygotowana nasza sesja fotograficzna zależeć będzie, jakimi zdjęciami będziemy mogli się potem cieszyć, bądź wcale nie. Dobrze przygotowana sesja fotograficzna to nie tylko sprzęt, którym posługuje się fotograf, ale cała gama innych czynników, o które należy zadbać.

Udana sesja fotograficzna to dobre światło studyjne

Chcąc otrzymać dobre zdjęcia musimy pamiętać o tym, aby było dobre światło studyjne, jeśli to naturalne jest za słabe musimy doświetlić obiekt, który ma stać się przedmiotem naszego zdjęcia. Ważne są także odpowiednie rekwizyty, im będą one bardziej przemyślane, tym sesja fotograficzna będzie lepsza. Należy jednak zachować umiar, bo więcej rekwizytów wcale nie oznacza lepszego efektu. W momencie, gdy współpracujemy z modelami musimy zadbać także o to, aby podczas sesji była obecna charakteryzatorka, fryzjer i wizażystka, gdyż dzięki ich pomocy model powinien prezentować się bardzo dobrze.

Nie każde studio fotograficzne współpracuje z takimi specjalistami, dlatego często to my będziemy musieli zadbać o ich obecność. Dobre sesje zdjęciowe często są przygotowywane przez wiele dni. Zanim fotograf wybierze odpowiednie miejsce, a czasami nawet sprzyjające warunki atmosferyczne, musi upłynąć wiele dni. Fotografia studyjna robiona bez odpowiedniego przygotowania często nie są tak profesjonalne jak te, które wykonuje się podczas dokładnie zaplanowanych sesji. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, to to, że jeżeli sesja fotograficzna ma wypaść tak, jak chciałby tego klient, to musimy na samym początku poznać jego oczekiwania.

Sesje zdjęciowe ślubne, na chrzciny, urodziny

Podczas sesji konieczna jest współpraca pomiędzy fotografem a modelem, bądź osobami odpowiadającymi za fotografowaną ekspozycję. Profesjonalne sesje są coraz częściej zamawiane na różne okazje, typu ślub, chrzciny, urodziny, albo impreza firmowa i jeśli zależy nam na naprawdę ładnych zdjęciach to warto zainteresować się tym, w jaki sposób dane studio fotograficzne podchodzi do realizacji takich zamówień, bo jeśli szczegóły omawiane są dopiero na minutę przed zrobieniem zdjęcia, to może to być nieco za późno.

Profesjonalna sesja fotograficzna musi być po prostu przygotowana… profesjonalnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *