Co zrobić, jak dziecko płacze?

Płacz dziecka to przykre chwile dla rodziców, wprawiając w stres, szczególnie gdy mowa o noworodkach i niemowlakach. Tak małe dziecko bowiem nie jest w stanie powiedzieć, z jakiego powodu płacze, rodzice muszą się tego domyślić.

Płacz dla płaczu

Bardzo często zdarza się, iż małe dzieci płaczą bez wyraźnego powodu. Najedzone, przebrane i bez objawów kolki potrafią się zanosić całymi godzinami. Obecnie jednak na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, które pomogą rodzicom w walce z płaczem maluszka. Jednym z nich jest między innymi otulacz dla dziecka, produkt który na rynku można znaleźć bez problemu. Taki otulacz dla dziecka może mieć bardzo zróżnicowany wygląd, w zależności od tego, z jakich materiałów jest wyprodukowany. Najpopularniejsze są otulacze dla dzieci wykonane z bawełny, przypominają kocyk z wszytymi zapięciami, który umożliwia dość ciasne owinięcie nim maluszka. Można także kupić otulacz dla dziecka w formie swoistego kokonu wykonanego z materiałów takich jak Minky, w którym dziecko po ułożeniu ma ograniczoną swobodę ruchów.

Co daje stosowanie otulaczy?

Dziecko w brzuchu mamy ma ograniczone możliwości ruchowe, i zdaniem wielu ekspertów takie ciasne otulanie maluszka przypomina mu bezpieczne miejsce przed narodzinami. Jeżeli ktoś nie posiada otulacza, można wykorzystać do tego celu kocyki, taką rolę może spełnić także pościel dziecięca. Ważne jest, aby maluszka owinąć dość ciasno, łącznie z rączkami, które powinny znajdować się wewnątrz otulacza czy kocyka.

Mama, tata a może babcia?

Żartobliwie bardzo często można usłyszeć, że jeżeli nie można uspokoić dziecka, trzeba poprosić inną osobę o pomoc. Nie pozostaje to bez znaczenia, bowiem w sytuacji, gdy dziecko płacze dość długo, rodzice mogą popadać w nerwowy nastrój. Inna osoba, na przykład babcia czy tata w sytuacji gdy dzieckiem zajmowała się wcześniej mama może sobie poradzić z płaczem maluszka, gdyż jego nastawienie jest inne i z pewnością znacznie spokojniejsze. Ponadto można spróbować usypiać maluszka przy otwartym oknie lub przy muzyce, która także pozwala lepiej zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *