56 Bydgoski Festiwal Muzyczny

Odbył się on 14 września 2018 roku. To ogromne wydarzenie dla wszystkich, którym lokalna kultura nie jest obca. Na uwagę zasługuje fakt, że festiwal zbiegł się z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Właśnie dlatego było to wydarzenie wyjątkowe, które wzbudziło nie tylko zachwyt, ale również wzruszenie. Na scenie wystąpiła ogromna ilość wybitnych gości. Jednym z nich był Rafał Blechacz.

Bydgoska kultura – problemy finansowe

Tegoroczny Bydgoski Festiwal Muzyczny nie był prosty w organizacji. Głównym problemem było brak dostatecznych środków finansowych. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządziło, że miasto otrzyma w tym roku zaledwie połowę środków. Właśnie dlatego priorytetem jest poszukiwania sponsorów, którzy zechcą zainwestować w lokalną kulturę.
Warto dodać, że w ostatnim czasie Filharmonia Pomorska pozyskała nowego mecenasa. Jest nim popularna spółka Enea, która zdecydowała się wesprzeć finansowo organizatorów festiwalu.

Co warto zobaczyć?

Tegoroczny Festiwal Muzyczny obfitował w niesamowite przeżycia kulturowe. Nie zabrakło tutaj atrakcji na światowym poziomie. Tytuł festiwalu brzmi „Kontrasty – Niepodległa”, co nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fiharmonia-pomorska-kultura-bydgoszcz

Organizatorzy zaplanowali 11 koncertów. Zaproszone zostały takie sławy, jak m.in. Rafał Blechacz, Leszek Możdżera, Wojciech Kilar. Ponadto odwiedzi nas abp. Henryk Muszyński, który opowie o swoim najnowszym dziele ( „Posługa Słowu w Prymasowskim Gnieźnie”).

Festiwal uświetnią występy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, Chóru Filharmonii Narodowej wWarszawie, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie, Philharmonii Quartett Berlin, Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis, a także wielu innych. Warto zapoznać się szczegółowym planem każdego ważnego wydarzenia, który znajduje się na oficjalnej stronie filharmonii (www.filharmonia.bydgoszcz.pl). Bilety można było kupić w kasie biletowej filharmonii lub przez Internet.

Koniecznie przeczytaj relację:

Otwarcie 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego [RELACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *