Banery reklamowe przy drogach

Banery reklamowe są nieodłącznym krajobrazem dróg. Jednak jako osoby podróżujące czy kierowcy świetnie się orientujemy, że czasem takie banery denerwują nas i przeszkadzają, czasem intrygują i zaciekawiają a czasami nie budzą jakiś emocji i traktujemy je po prostu jako normalny krajobraz. Jak zatem stworzyć baner reklamowy, który pozytywnie przyciągnie uwagę potencjalnego klienta?

Baner reklamowy – reklama XXI wieku

Słowem klucz jest „pozytywnie”. Cóż nam bowiem przyjdzie z tego, że przyciągniemy uwagę, ale negatywną? Część firm co prawda realizuje taką strategię reklamową, opartą na agresywnych hasłach i kolorach, licząc, że choć one denerwują, to jednak dzięki temu zostaną zapamiętane. Tymczasem pamiętajmy, że to dość agresywna forma reklamy.

Innym tematem, który trzeba poruszyć jest to, że reklama zewnętrzna, outdoor taka jak właśnie banery reklamowe, billboardy, nośniki reklamowe znajduje się już bez mała wszędzie. Trzeba zatem dobrych umiejętności, aby tak zaprojektować banery reklamowe, aby wyróżniły się one z tłumu innych, ale jednocześnie na swój sposób wtopiły w krajobraz.

Jak stworzyć ciekawe przydrożne banery reklamowe?

1) cel baneru

Przede wszystkim trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie, jaki w zasadzie przyświeca nam cel, co chcemy

uzyskać umieszczając dany baner. Dużą popularnością cieszą się w przypadku banerów reklamowych przydrożnych te z nich, które pomagają podróżnym zlokalizować jakąś restaurację, zabytek czy hotel. A zatem sprawdzają się hasła takie jak np. „Restauracja Gęsi Miód zaprasza. Już za 500 metrów”. Ważne jest tylko to, żeby dać czas do namysłu kierowcy, czyli nie reklamować dopiero przed zjazdem na daną atrakcję.

2) estetyka baneru

Ważne jest też to, aby nasz baner reklamowy był estetyczny. I nie chodzi tu tylko o jego projekt, lecz o rzecz nawet ważniejszą, a mianowicie druk banerów reklamowych, druk wielkoformatowy. Jeśli bowiem źle dobierzemy firmę, to niestety może się okazać, że bardzo szybko nasz baner będzie brudny, zakurzony i podarty. A wówczas na pewno nie uda nam się zaprosić klienta do wykwintnej restauracji przy drodze.

Banery reklamowe a krajobraz przy drodze

Na sam koniec warto pokrótce omówić zagadnienie kompatybilności baneru reklamowego z okolicą i z krajobrazem. Otóż taki baner powinien wyróżniać się jedną rzeczą – barwą, hasłem albo logo. Nie może być tak, że baner dominuje nad krajobrazem i że widzimy wszystkie jego elementy jednocześnie. Reszta z nich powinna nieco się wtopić w krajobraz np. reklamując restaurację przy drodze dajmy ciekawe hasło na zaproszenie, jednak barwy baner i jego styl niech wtopią się lekko w np. płot, na którym wisi nasza reklama.

Jedno przemyślenie nt. „Banery reklamowe przy drogach

  1. Jak dla mnie nowoczesne banery to te, na których królują zdjęcia sferyczne. Pokazują nowe osiedla, piękne tereny ośrodków wypoczynkowych. To na pewno jest świetny sposób na reklamę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *