Barrio Santa Cruz – urokliwe zakątki miejskie

Hiszpania ma ugruntowana pozycję wśród destynacji turystycznych od lat. Wiele miejsc i zabytków jest tak popularnych, że ich zwiedzenie podczas pobytu w tym pięknym kraju, jest sprawą oczywistą. Turyści przede wszystkim szukają słońca i wakacje w Torrevieja dają pewność, że go nie zabraknie, ponieważ ilość dni słonecznych w tym regionie jest imponująca, sięgając trzystu trzydziestu pięciu.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Oprócz zabytków o światowej sławie, jak La Catedral de Sevilla czy zespół pałacowy Real Alcazar, warto poświęcić nieco czasu, aby zobaczyć Barrio de Santa Cruz, czyli starą dzielnicę Sevilli  z charakterystycznym gąszczem krętych uliczek, gdzie w trzynastym wieku znajdowało się skupisko społeczności żydowskiej. To niezwykle urokliwe miejsce zachęca do zwolnienia tempa i skosztowania miejscowych specjałów w jednej z licznych restauracyjek. Wakacje w Hiszpanii to nie tylko plaże, ale także spokojne klimaty dawnych uliczek i skwerów.

Wakacje w Torrevieja – plaże i bliskość lotnisk

Wynajmując apartament w La Mata – Torrevieja, można nie tylko spędzać czas na miejscowych plażach, ale również jest to dobra baza do zwiedzania całej Hiszpanii, ze względu na bliskość lotnisk w Alicante i Murcji. Wakacje w Torrevieja dają dużo możliwości poznawania tego niezwykłego kraju.

Z czego słynie Torrevieja?

Niezwykłą atrakcją tej miejscowości turystycznej są słone jeziora, które kiedyś były źródłem pozyskiwania soli, a dziś zamieszkują je liczne i różnorodne gatunki ptaków. Wakacje w Torrevieja dają możliwość obejrzenia tego bardzo ciekawego miejsca, gdzie utworzono parki narodowe. Sól to białe złoto, którego jednym z głównych eksporterów nadal jest ten region.

Warto wybrać ten region i spędzić wakacje w Torrevieja dla licznych aspektów wyróżniających to miejsce, spośród wielu innych hiszpańskich miejscowości. Wrażenia wyniesione z pobytu z pewnością będą niezapomniane. Im dłużej potrwają wakacje, tym więcej ciekawych miejsc będzie można zobaczyć, korzystając z dostępnych środków komunikacyjnych.

Jedno przemyślenie nt. „Barrio Santa Cruz – urokliwe zakątki miejskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *