Grudniowe atrakcje w Bydgoszczy

Za moment rozpocznie się świąteczne szaleństwo. Dotknie ono również miasto. Dowiedz się zatem, jak będzie wyglądać za moment Bydgoszcz. Wydarzenia grudniowe w Bydgoszczy urozmaicą mieszkańcom Święta.

Świąteczne Wydarzenia z Bydgoszczy

Bydgoski Jarmark Świąteczny w tym roku nieznacznie się przesunął. W 2017 stoiska znajdowały się na Rybim Rynku, w tym na moście im. Sulimy-Kamińskiego. Również data w porównaniu z rokiem ubiegłym uległa zmianie. Zamiast tradycyjnego 6 grudnia, początek nastąpi 14 grudnia.

Zarówno długość, jak i lokalizacja, zeszłorocznego jarmarku nie były korzystne dla sprzedawców. Ulica mostowa z kolei jest miejscem ruchliwym. Dodatkowo Stare Miasto posiada rozbudowaną ofertę gastronomiczną, a część wystawców będzie miało w swojej ofercie gęsinę czy tradycyjny barszcz.

W związku z jarmarkiem zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Mostowa i część placu Teatralnego. Portal Gazeta Tygodnik Bydgoski, który prezentuje wydarzenia z Bydgoszczy  informuje również, że na ulicy Grodzkiej od Mostowej do Podwala odwrócony zostanie kierunek ruchu.

Gdzie choinka w Bydgoszczy?

Odwiedzając Rynek Główny można z łatwością zauważyć trwający remont. Wiadomości lokalne z Bydgoszczy donoszą, że nie ma szans, aby w tym roku choinka oraz szopka znalazły się w dotychczasowym miejscu. W związku z tym Ratusz podjął decyzję o nowym miejscu dla tradycyjnego świątecznego drzewka. Zarówno szopka, jak i choinka staną na placu Teatralnym. Dzięki temu będzie widoczna od strony ulicy Focha. Przyozdobi również Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na moście oraz przy Operze Nova tradycyjnie ustaną bydgoskie anioły, które od wielu lat są symbolem świąt w naszym mieście.

Mikołaj w Bydgoszczy

Wigilia miejska planowana jest na 20 grudnia od godziny 16:00. Oprócz tradycyjnej kolacji wigilijnej miasto przygotowało m.in. wioskę eskimoską i prawdziwą atrakcję dla najmłodszych, czyli Mikołaja prosto z Laponii. Ma on przygotowaną specjalną atrakcję, jaką jest karuzela wiedeńska. Dzieci będą mogły z niej skorzystać bezpłatnie.

Inne atrakcje

Codziennie od godziny 16:30 do 19:30, a w weekendy nawet od 14:00, na scenie przy amfiteatrze Muzeum Okręgowego odbywać się będą występy artystyczne.

Planowany jest również występ Majki Jeżowskiej, pokazy iluzjonistyczne i pirotechniczne oraz rzeźbienie figur lodowych.

W szale przedświątecznych zakupów warto będzie odwiedzić ulicę Mostową. Z jednej strony będzie można dokupić ozdoby świąteczne, a z drugiej odpocząć przy występach artystycznych spożywając ciepły posiłek. Idealna przerwa przed wigilijnym szaleństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *