Ślubny prezent, czyli ile włożyć do koperty?

Goście weselni często mają dylemat odnośnie tego, jaki prezent powinni sprawić nowożeńcom. Czy powinien to być prezent rzeczowy, czy może raczej gotówka? Jeśli natomiast wybierze się gotówkę, ile należy jej włożyć do koperty?

Ślub i wesele – wysokie koszty organizacji

Warto wziąć pod uwagę fakt, że organizacja ślubu i wesela jest bardzo kosztowna. Nowożeńcy liczą więc, że koszty częściowo zwrócą im się w prezentach. Stąd też zwykle preferowanymi prezentami są koperty z pieniędzmi. Czy jednak zawsze są one najlepszym rozwiązaniem? Ile poszczególni członkowie rodziny czy też przyjaciele powinni włożyć do koperty?

Prezenty od najbliższych

Generalnie zwykle jest tak, że im bliższą rodzinę stanowią dani goście weselni, tym lepszych prezentów spodziewają się od nich nowożeńcy. Jeśli otrzymują na weselu przede wszystkim koperty, spodziewają się, że te od bliskie rodziny będą najgrubsze.

Koperty od przyjaciół i dalekiej rodziny

Z pewnością, nowożeńcy mają nieco mniejsze oczekiwania wobec przyjaciół i dalszej rodziny, która przychodzi na ślub i wesele. Dlatego też, w ich przypadku wręczane kwoty mogą być zdecydowanie mniejsze. O jakich kwotach konkretnie mowa? Nie sposób to jednoznacznie określić. Zależy to przede wszystkim od zamożności gości. Nowożeńcy powinni zrozumieć, że nie wszyscy goście, których zapraszają na ślub i wesele są tak samo zamożni. Poza tym, goście powinni też brać pod uwagę poziom zamożności młodych. Rzecz w tym, że czasem goście rezygnują z wręczania gotówki na rzecz prezentu, gdyż boją się, że wręczenie niewielkiej kwoty będzie głupio wyglądało, a na więcej ich po prostu nie stać. Jeśli jednak nowożeńcy nie są zamożni, nawet niewielkie kwoty na pewno bardzo im się przydadzą

Co, jeśli nie pieniądze?

Oczywiście, nie każdy gość musi przynieść na ślub i wesele kopertę z pieniędzmi. Alternatywą mogą być użyteczne prezenty. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest kupno nowożeńcom przedmiotów przydatnych przy urządzaniu mieszkania, na starcie ich wspólnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *