Polskie plaże [LIVE TOP LISTA] czy Hiszpania?

Plażowanie w Hiszpanii czy w Polsce? Hiszpańskie kierunki są tak popularne, że o ich walorach napisano już właściwie wszystko. Niezwykłe bogactwo zabytków, piękne plaże, doskonała śródziemnomorska kuchnia są powszechnie znane i przyciągają niezliczone rzesze turystów z całego świata. Historia i współczesność mieszając się ze sobą, dostarczają niezapomnianych wrażeń. Południowo – wschodnie regiony kraju są tego najlepszym przykładem. Tak samo można by pisać o Polsce jednak wyrazić kamerą jest prościej. Komfortowy polski wypoczynek, gdzie czekają na Was bajeczne widoki i luksusowe warunki. To wszystko jest w zasięgu Waszej ręki.

Najpiękniejsze plaże w Polsce 2019 okiem kamery

Wakacje w Torrevieja – co można zobaczyć nieopodal miasteczka

Na miejsce swojego zakwaterowania warto wybrać apartament w La Mata – Torrevieja, skąd jest dogodny dojazd do kilku bardzo interesujących miast, w których można podziwiać niezwykłe pamiątki po dawnych czasach. W Alicante – cytadela Castillo de Santa Barbara czy Barrio de Cruz – stare miasto pełne wąskich, krętych i urokliwych uliczek. Do pobliskiej Murcji warto wybrać się, aby zobaczyć drugą najwyższą wieżę w Hiszpanii, wznoszącą się nad Catedral de Santa Maria czy obejrzeć wyspy Hormigas z wysokości latarni na Cabo de Palos.

Miejscowe atrakcje w Torrevieja

Oczywiście spędzając wakacje w Torrevieja należy zobaczyć to, co ma do zaoferowania miasteczko. Jest to pobliski park narodowy, utworzony na słonych jeziorach, gdzie można podziwiać niezliczone gatunki ptaków. Wspaniałe plaże należące do Costa Blanca są świetnym miejscem wypoczynku i kąpieli morskich, tym bardziej, że wakacje w Torrevieja to gwarancja słonecznej pogody. W tym regionie gwarantowanych jest trzysta trzydzieści pięć dni ze słońcem w roku.

Smaczna i zdrowa kuchnia śródziemnomorska

Niewątpliwą atrakcją dla przyjezdnych jest możliwość spróbowania dań autentycznej kuchni hiszpańskiej, utożsamianej z kuchnią śródziemnomorską. Na miejscu, kiedy spędzamy wakacje w Torrevieja, wszystkie posiłki smakują zupełnie inaczej, ponieważ są przyrządzane ze świeżo złowionych ryb i owoców morza, a stosowane tu przyprawy mają pełniejszy i bardziej wyrazisty smak.

Chociaż Hiszpania została dawno odkryta przez turystów, nadal zaskakuje swoim niepowtarzalnym klimatem i otwartością miejscowych ludzi.

A Ty jaki kierunek wolisz?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *